15 Temmuz 2010 Perşembe

bird bird bird bird is the word


heyvan olarak kuş favorim olmasada, bird kelimesini çok seviyorum, arka arkaya söylicem. ve bu heyvanın tasarımda veya fotoğrafta kullanılmasını seviyorum. mesela bi kuş fotoğrafçısı olabilirdim. rengarenk. negzel.


eheheh bu ikinci foto da, bizim evin balkonundan, saksağanlar tarafından istila edilmiş bi kedinin hikayesini anlatıyor. mal kedüt.


birde, google a "amazing facts about the birds" yazdım, evet, kuşlarla ilgili emeyzing gerçeklerin olabileceğini düşündüm gerçekten, ama şöle alakasız bişe buldum;

"One of the most strangely named birds is Turkey. It originated in North America and was taken to Europe in 1500s. When the birds were introduced in England around AD 1541, people thought they have come from Turkey and hence named."
iiüüvvv...şimdi, Turkey mi kuştan çıktı, kuş mu Turkey den çıktı, çözemedim ben. bi yerde mantık hatası var ama neyse..yalandan bir bilgi olsa gerek.
son olarakta, eğer kuşlardan bahsediyorsak, bence kesinlikle en muhteşemleri, penguenler, hatta onlar kuş değil ya, penguen, çok daha süper bir ırk.
ilgilenlere, march of the penguins tavsiye edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder